Algimantas Brazauskas apie Microsoft Convergence 2012

  

 
2012 kovo 18-21 dienomis Houston’e (JAV) vyko  Microsoft Convergence Conference - kasmetinis renginys, skirtas sąveikai plačiąja prasme. Pirmiausia, tai įvairių Microsoft verslo  produktų vystytojų ir vartotojų sąveika. Juk tik dalinantis naudojimo patirtimi, įmanomas kryptingas ir prasmingas produktų tobulinimas. Kitas svarbus sąveikos aspektas – sąryšiai tarp skirtingų Microsoft produktų ir tokioje sąveikoje pasireiškianti sinergija. Galiausia, ir tai ko gero – svarbiausia, yra tinklaveika tarp įvairiausių IT bendrovių. Šis sąveikavimo aspketas, beveik nepastebimas Lietuvoje, išsivysčiuse informacinėse rinkose yra labai ryškus. Kadangi IT pažanga iš esmės reiškia informacijos sklaidos greičio didėjimą, tai konkurencija nebegali vadovautis atsiskyrimo ir izoliacijos logika. Sklandi IT sistemų gamintojų ir diegėjų tarpusavio sąveika savaime kuria didesnę pridėtinę vertę vartotojui ir suteikia papildomą impulsą IT pažangai.
 
Microsoft Convergence konferencija – tai svarbus įvykis tiek JAV, tiek  ir visame pasaulyje, sulaukiantis svarbių asmenų ir įžymybių dėmesio. Šiemet renginyje kalbą sake buvęs JAV Valstybės sekretorius, generolas Colin Powel.
 
Šiemet konferencija buvo labai intensyvi:  susirinko daugiau nei 10tūkstančių dalyvių, o kartu su Microsoft darbuotojais, konferencijos dalyvių skaičius siekė beveik 12 tūkstančių.  Čia veikė parodų centras, kur savo sprendimus  pristatė virš  250 kompanijų. Tiesa,  parodoje daugiausiai dalyvavo JAV bei Kanados įmonės, - kalbinti Europos ir Australijos  kompanijų atstovai skundėsi, jog nuoma bei įrengimas yra labai brangūs, o atsivežti savo įrangą per vandenyną - dar brangiau.
Konferencijoe didelis dėmesys buvo skiriamas vartotojams: veikė apvalių stalų diskusijos, kur moderuojant patyrusiems specialistams, savo problemas nagrinėjo verslo valdymo sistemų vartotojai.
 
 
Pagrindinė žinia, nuskambėjusi  konferencijoje yra tai,  jog  ateina nauja  verslo valdymo  sistemų era.
Naujoji sistemų karta pasižymės ne tik iki šiol neregėtomis informacijos apdorojimo galimybėmis, bet turės išvystytus dirbtinio intelekto elementus: jos rekomenduos optimalius, sprendimus,  patars ir bus ypač lengvai ir paprastai naudojamos. Apie tai savo pranešimuose kalbėjo Microsoft Vykdantysis direktorius Kevin Turner ir Microsoft Business Solutions prezidentas Kiril Tatarinov.  Pasak jų, technologinės pažangos ir vartojimo paparstumo derinys naujosiose sistemose taps įmanomas dėl jose naudojamos  išskirtinai patogios operacinės sistema Windows  8, o architektūriniu jų pagrindu taps naujausia duomenų bazių valdymo sistema SQL DBMS 2012.
Pažymima, kad Windows 8 turi pilnai išvystytą liečiamų ekranų valdymo technologiją. Vartojimo patogumui svarbu ir tai,  jog sistema bus vienoda visuose MS operacinę programinę įrangą naudojamuose įrenginiuose.
Windows 8 yra prienama jau dabar, tačiau kol kas tik beta versijoje. Duomenų  valdymo sistemos SQL 2012 laukiama pasirodant antroje  metų pusėje.
 
 
Konferencijoje ypač daug dėmesio buvo skiriama Lietuvoje žinomiems Microsoft verslo  produktams:  MS DYNAMICS AX, MS CRM bei JAV ir Kanados rinkai skirtai sistemai – MS GP. Šiuos produktus Microsoft akivaizdžiai laiko savo flagmanais, tad jų vystymui ateinančiu laikotarpiu planuojama skirti daugiausia dėmesio. Microsoft Business Solutions  vice-prezidentas Fred Studer beveik  visa savo pranešimą skyrė  naujosios MS DYNAMCS AX 2012 savybėms ir naudojimo patirčiai aptarti.
 
Pasak p. F. Studer, kiekvienai verslo valdymo sistemai  svarbu be priekaištų atlikti tris kertines funkcijas: biudžetavimą, veiklos matavimą ir įžvalgų formavimą. Šiomis kryptimis ir nukreipti Microsoft architektų žvilgsniai. Ir iš tiesų, naujoje MS DYNAMICS AX 2012 sistemoje patogios biudžetavimo galimybės ir kontrolė, biudžeto vykdymo funkcijų sąsajos su įmonės padaliniais, galimybės operatyviai keisti biudžetą tvirtinimo metu, naudojant sekų valdymą (workflow), daro įspūdį.
 
Vienas svarbiausių naujosios AX2012 privalumų – žaibiškas įžvalgų ir ataskaitų formavimas. Tai tapo įmanoma dėl to, jog AX2012 remiasi DBMS SQL 2012 duomenų valdymo sistema, kuri geba ypač greitai  apdoroto didelių informacijos kiekius.  AX 2012 taip pat pasižymi patobulintomis grafinės išraiškos priemonėmis, sistemoje toliau vystomi vartotojų pripažinti  workflow management, role centers įrankiai.
Standartinė sistema pateikiama klientas su 40 standartinių KPI rodiklių veiklos matavimams.
 
Matant,  kokiu greičiu vystosi verslo valdymo sistemų funkcionalumas kyla mintis, kad verslas neturi sustoti taip pat. Vakaruose išprusimas verslo valdymo srityje, o taip pat vartotojų kompetencija metodų kokybėje ir efektyvume reikalauja iš sistemų gamintojų sparčiau tobulinti įrankius, plėsti jų galimybes. Naujovėms pasirodžius rinkoje vartotojai iš karto žino kam jos reikalingos ir kaip gali būti pritaikytos.
 
Rytų Europoje, deja, situacija kitokia: čia verslo valdymo sistemos gerokai viršija vartotojo poreikius. Šis paprastai nesupranta kokias galimybes jam suteikia sistema ir dažniausia pageidauja tik esamų procesų automatizavimo bei paprastesnės apskaitos. Tačiau, tokias galimybes sistemos jau turėjo prieš gerus 20 metų. Taip mūsų vartotojas tarsi ignoruoja viso dvidešimtmečio informacinių technologijų pažangą. Keista, kad verslininkai, nebenaudojantys spausdinimo mašinėlių,  Nokia „plytos“ dizaino  mobilių telefonų, ar juodai – baltų CRT monitorių, savo verslą siekia konkurencingai valdyti naudodami funkcijas, kurios nebeteikia jokio konkurencinio pranašumo.  Jei mūsų vartotojų kompetencija IT galimybių srityje ir toliau liks tokia, tai maždaug po dešimties metų būsime nebeįgalūs ne tik naudotis, bet ir suvokti rinkoje esančių valdymo naujovių esmės. Tad, mūsų atotrūkis nuo išsivysčiusių informacinių visuomenių didės greičiu, lygiu pasauliniam technologiniam progresui.
 
Tačiau, tai veikiau raginimas tobulėjimui, negu pesimistiškos ateities prognozė. Lietuvoje turime labai išprususius žmones ir aktyvius bei technologiškai pažangius individualius kompiuterių bei mobiliųjų platformų vartotojus. Nemažai  IT paslaugų, kuriomis kasdien naudojasi Lietuvos žmonės, Vakaruose dar nepradėtos  teikti. Tikėtina, jog IT, kaip komfortiškesnį gyvenimą užtikrinančio faktoriaus įvaizdis iš buitinio vartojimo lygmens netruks prasiskverbti  ir į verslą, taip pakeisdamas, čia kol kas dominuojančias gana pasyvias nuostatas dėl intensyvaus IT diegimo, taikymo ir nenutrūkstamos inovacijos.
 
 

 
>> Naujienų sąrašas