Control Your SharePoint Chaos!

Artūr Caplin komentuoja Berlyno SharePoint konferenciją

 
2011 metų Europos SharePoint konferencija vyko Berlyne lapkričio 17-20 dienomis konferencijų komplekse Estrel. Konferencijos pagrindine tema buvo SharePoint 2010 versijos naujovės ir jų teikiama nauda. Seminarų tematika taip pat apėmė ir globalaus masto IT idėjas pvz.: dokumentų ir turinio valdymą Enterprise lygio organizacijose, socialinius tinklus įmonėse, informacijos paiešką IS, „debesų“ sprendimus, verslo įžvalgos ir kitas. Visos temos buvo nagrinėjamos tiek specifiniais IT, programavimo, tiek ir verslo aspektais, taip išryškinant ir aktualizuojant naujos versijos koncepciją.
Konferencijos metu daugiau diskutuota ne tiek apie naujos versijos naudą ar jos privalumus, kiek apie konkrečių idėjų įgyvendinimą organizacijos procesuose ir jų iškėlimą į informacinę sistemą. SharePoint čia gali padėti tik tuo atveju, jei procesai ir informacija įmonės viduje yra tvarkingai struktūrizuojami. Taigi, SharePoint yra viso labo tik platforma, kurioje gali būti realizuoti konkretūs, tarpusavyje susiję (integralūs) uždaviniai.
Control your SharePoint chaos“ tai- šūkis galiojantis visoms organizacijos, iškėlusioms (arba kelsiančioms) procesų ir turinio valdymą į SharePoint platformą. Įmonės turinčios labai diferencijuotą informacijos/ turinio prieigą, sudėtingą hierarchiją, sprendžia ir informacijos paieškos uždavinį. Kaip apriboti vartotojo prieigą prie turinio, bet tuo pat metu įgalinti prieigą prie išorinių šaltinių? Jei turinys yra tinkamai struktūrizuotas, galima apibrėžti informacijos apimtis, kurios turi būti suindeksuotos paieškai. Šiuo atveju sprendžiamas klausimas, kaip subalansuoti sistemą – ar prioritetą teikiant lanksčioms įvairios paieškos galimybėms (tokiu atveju labai išauga reikalavimai techninei įrangai) arba paieškai pagal poreikį (mažesni reikalavimai techninei įrangai). SharePoint platforma gali būti integruota su įvairiomis verslo sistemomis bei WEB aplikacijomis, o tai yra patogu ir intuityvu. Žaismingumo suteikia socialinės galimybės – komentarai, asmeninės anketos, paskyros, Wiki, blogai ir t.t. Juk galima dirbti lengvai ir žaismingai.
Apibendrinant, nauja SharePoint versija yra viso labo patobulinta platforma su naujomis galimybėmis, tačiau pačios idėjos yra aktualios kiekvienai organizacijai. Būtent idėjų įgyvendinimas yra pagrindinis iššūkis.

 
>> Naujienų sąrašas